Novostavby Pitkovice - Nové Byty Pitkovice | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (49 hlasů, průměr: 4,60 z 5)
Loading...
Vyprodáno
29. 11. 2015
Novostavba Pitkovické zahrady prodej bytů Praha 10 - Pitkovice

Pitkovické zahrady

Chorošová, Pitkovice, Praha 10

05/2020 (vyprodáno)

O projektu: Ve lokalitě komfortních viladomů na okraji Prahy – v Pitkovicích - je realizován developerský projekt Pitkovické zahrady. Tato novostavba nabídne 21 bytových jednotek, o dispozicích 1+kk – 4+kk. Výměra bytů se pohybuje od 37 do 116 m2. K jednotkám v přízemí přísluší předzahrádky, ostatní byty mají velké terasy nebo balkony. K...

Čtvrť a její charakteristika

Na jihovýchodním okraji Prahy naleznete čtvrť zvanou Pitkovice. Spadá do správního obvodu Prahy 22, kde tvoří jeho nejzápadnější část. Patří pod městský obvod Praha 10. Na jihu, jihovýchodě a východě sousedí s Benicemi, na východě, severovýchodě a severu s Uhříněvsí, na severu, severozápadě a západě potom s Křeslicemi. Jižní okraj Pitkovic je zároveň hranicí hlavního města Prahy. Rozlohu Pitkovic tvoří plocha o velikosti 239,7 ha. V současnosti zde žije 1,5 tisíce obyvatel. Výstavba kolem křižovatky ulic Žampionová a K Dálnici zajistila další rozvoj obce. V současné době se zde staví především rodinné domy.

Kulturní památky

O Pitkovicích máme první zprávy z roku 1234. Na konci 13. Století ves patřila řádu Templářů, později ji vlastnil pražský měšťan a jeho potomci, dále ji získali Lichtenštejnové. V podstatě jedinou historicky cennou stavbou je zde patrový špýchar a také brána, která se vyznačuje velice bohatě tvarovanou římsou. Obojí pochází ze 2. poloviny 18. století. Kromě toho se tu najdou i pozůstatky poplužního dvora, který vznikl na místě někdejší tvrze. Dále u hasičské zbrojnice narazíte na dřevěnou zvoničku z 19. století. Jde o lidovou stavbu s doškovou střechou, které se říká zouvák. Kaplička má jeden zvon. V roce 2000 byla rekonstruována.

Zábava

Vzhledem k tomu, že jsou Pitkovice poměrně malou obcí, moc zábavy zde není. Většinou je třeba vyrazit do centra. Nejbližší kino je Cinema City Galaxie v Arkalycké ulici na Hájích. Divadlo je odsud nejblíže v Uhříněvsi, a sice Divadla U22 sídlící v ulici v Sokolovně. V uhříněveské ulici V Bytovkách pracuje Dům dětí a mládeže Uhříněves, který nabízí řadu kroužků a volnočasových aktivit.

Příroda

Velmi zajímavá je přírodní památka Pitkovická stráň. Nabízí výskyt velice vzácných původně stepních rostlinných a živočišných druhů. Vyniká zde zejména koniklec. Pitkovická stráň je přitom součástí Přírodního Parku Botič-Milíčov. Zároveň zde v Pitkovicích také končí naučná stezka směřující z Hostivaře. Uhříněves a Pitkovice odděluje les, který protéká Pitkovický potok. Údolí tohoto potoka je vhodné k procházkám.

Sportoviště

V ulici K Dálnici najdete PragPaintball Pitkovice. Dále se v ulici V Pitkovičkách nalézá Billiard centrum spol. s r.o. V nedalekých Čestlicích je velký akvapark, kde je možné si užít plavání v bazénech i různé vodní radovánky včetně vířivek a tobogánů.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 22, kam Pitkovice patří, sídlí na Novém náměstí. Úřední hodiny jsou zde v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 hodin, dále od 13.00 do 17.30 hodin, potom ještě v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 12.00 hodin. Mateřská škola se v Pitkovicích nalézá v Hlívové ulici. Základní školy v Pitkovicích nejsou, děti musí jezdit z Pitkovic do Uhříněvsi, kde se nachází základní škola na náměstí Bratří Jandusů a dále ve Vachkově ulici, v ulici V Bytovkách má své působiště Základní umělecká škola. Nejbližší praktický lékař má své sídlo na Opatovské ulici.

Nákupní možnosti

V oblasti nakupování sice přímo v Pitkovicích supermarket nenajdete, ale můžete vyjet do nedalekých Čestlic, kde sídlí prodejna obchodního řetězce Albert. Velice blízko je i supermarket Norma, který je otevřený v sousedních Čestlicích na ulici Přátelství.

Doprava

Spojení s ostatními částmi města zajišťuje autobusová linka číslo 232, jezdí z Hájů k Nádraží Uhříněves. Pro automobilisty je velice důležitá ulice K dálnici, která směřuje přes les do sousední Uhříněvsi. Na druhou stranu potom mohou ulicí K Dálnici vyrazit směrem na Čestlice a Průhonice. V sousední Uhříněvsi najdete také železniční stanici ve směru na Benešov a Tábor, jezdí zde příměstské vlakové linky.