Novostavby Radotín - Nové Byty Radotín | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (59 hlasů, průměr: 4,80 z 5)
Loading...
24. 5. 2016
Novostavba Radotínská Vyhlídka prodej bytů Praha 5 - Radotín

Radotínská Vyhlídka

Zderazská, Radotín, Praha 5

2016 (ihned)

O projektu: V městské části Radotín na Praze 16 se v ulici Zderazská buduje projekt Radotínská vyhlídka, který nabízí luxusní bydlení v krásném prostředí nedaleko soutoku řeky Berounky a Vltavy. Projekt Radotínská vyhlídka zde vytvoří svébytný architektonický celek bytových a rodinných domů. Vznikne zde 18 nových bytů různých velikosti i...

24. 1. 2016
Novostavba Terasy Radotín prodej bytů Praha 5 - Radotín

Terasy Radotín

Zderazská, Radotín, Praha 5

ihned

O projektu: Novostavba Terasy Radotín nabízí 15 nových bytů o rozloze od 45 až 220 m2 (užitná plocha). Dvě novostavby malobytových vil s terasovými apartmány - prostorné byty 2+kk až 6+1 s velikými terasami či terasovými travními zahradami nebo zahradami na terénu pozemku - nabízejí excelentní výhled do údolí Radotína a řeky Berounky. Všechny...

Vyprodáno
20. 9. 2015
Novostavba Rezidence Malý mlýn prodej bytů Praha 5 - Radotín

Rezidence Malý mlýn

Karlická, Radotín, Praha 5

2019 (vyprodáno)

O projektu: V městské části Radotín (Praha 16) vyroste developerský projekt Malý mlýn, jenž kromě rychlého spojení s centrem Prahy nabízí také možnost být v bezprostředním kontaktu se svěží zelení Radotínsko-Chuchelského háje. Malý mlýn, projekt developerské a stavební společnosti IBS-ROKAL, s.r.o., se nachází...

Vyprodáno
18. 7. 2015
Novostavba Rezidence Centrum Radotín prodej bytů Praha 5 - Radotín

Rezidence Centrum Radotín

Na betonce, Radotín, Praha 5

březen 2017 (vyprodáno)

O projektu: Nový bytový komplex, nazvaný Rezidence Centrum Radotín, vyrůstá v současné době na ulici Na Betonce, v katastrálním území Radotín. Tato obec spadá pod městskou část Praha 16, na obvodě Praha 5. Jeho výstavba byla odstartována 17. prosince 2015. Vzniknou zde tří až čtyřpatrové novostavby sestavené do šesti řadových domů...

Čtvrť a její charakteristika

Na jihozápadě hlavního města Prahy najdete čtvrť zvanou Radotín. Leží v katastru městského obvodu Praha 5, patří do správního obvodu Praha 16. Rozkládá se v prostoru 931 ha a žije zde 8,3 obyvatel. Leží na levém břehu řeky Berounky. Radotín je okrajovou pražskou čtvrtí, která na severu sousedí se Zadní Kopaninou, Lochkovem a Velkou Chuchlí, na východě s Lahovicemi a na jihu se Zbraslaví a Lipencemi. Západní část, respektive západní okraj čtvrti tvoří zároveň hranici Prahy. Na severu a západě této čtvrtě se tyčí kopce Malý a Velký háj, které vlastně celou zástavbu ohraničují. Na jihovýchodě protéká již zmiňovaná řeka Berounka. Mezi Malým a Velkým hájem teče Radotínský potok. K většímu rozvoji čtvrti došlo v době první republiky, kdy zde byla postavena například nová škola nebo také sokolovna, a pokračoval pak v průběhu 20. století.

Kulturní památky

Historické památky se na území Radotína samozřejmě nacházejí. Už v jedné královské listině z let 1156–1168 se tu připomíná přívoz a brod přes Berounku. Zřejmě nejstarší dochovanou hmatatelnou památkou je zde farní kostel svatého Petra a Pavla postavený ve 13. století. Později byl přestavěn barokně a nakonec došlo roku 1880 ještě k jedné přestavbě v roce 1880, ovšem tehdy nedošlo k žádným výrazným změnám. Z dalších významných budov určitě věnujte pozornost Prostřednímu mlýnu na Náměstí Osvoboditelů, o němž existuje první zmínka už z roku 1432. Poslední mlynář v něm sídlil ještě na počátku 20. století. Později ale byl mlýn přestavěn na byty. Mimoto se zde nachází několik gruntů, jde o nejstarší část obce s nejnižšími popisnými čísly 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8. Jinak za významnějšími kulturními památkami je možné vyrazit například na sousední Zbraslav, kde se nachází klášter a kostel z doby vlády českého panovníka Václava II. na konci 13. a počátku 14. století. Navíc se také na Radotínském potoce nacházelo několik mlýnů.

Zábava

Kulturní středisko U Koruny na Náměstí Osvoboditelů nabízí nejrůznější programy pro děti i dospělé a to ve Velkém sále i na Klubové scéně. Například jde o divadelní představení, programy pro seniory, koncerty, výstavy, taneční kurzy. V Loučanské ulici funguje Klub Radotín, nízkoprahové centrum pro mládež. Dále je ve čtvrti Kino Radotín v ulici Na Výšince, jedná se dokonce o 3D kino. Můžete také využít služeb Místní knihovny Radotín v Loučanské ulici.

Příroda

Přímo na Náměstí svatého Petra a Pavla se nachází jedna pozoruhodná přírodní památka spjatá se vznikem Československa. 28. října 1918 zde byly vysazeny celkem tři pamětní lípy, protože právě lípa je od nepaměti považována za symbol slovanství. Dvě z těchto lip dosud na náměstí stojí. Jinak ale navzdory tomu, že je Radotín na okraji Prahy a má tedy k přírodě velmi blízko, v průběhu 20. století byl často vnímán jako nepříliš příznivá obec z pohledu přírody, což bylo dáno hlavně radotínskou cementárnou, která způsobovala nemalé znečištění svého okolí. Ovšem v posledním období se v tomto směru situace hodně změnila, a to výrazně k lepšímu. Jinak jsou ale přírodní podmínky čtvrtě na soutoku Berounky a Vltavy velice příznivé. Velice příjemné je, že do katastru Radotína zasahuje východní okraj chráněné krajinné oblasti Český kras. Západní hranici této lokality přitom tvoří Radotínský potok. Další zónou vhodnou pro relaxaci a procházky je Radotínsko-chuchelský háj. Díky jeho vymezení dochází k ochraně přírody v této lokalitě. Hluboké údolí Radotínského potoka situované mezi zalesněné kopce nabízí návštěvníkům pohled na nejrůznější geologické útvary. Protože jde o horniny ležící na okraji Českého krasu, tedy například vápencové horniny, ale i břidlice nebo vyvřeliny. Roste zde i řada rostlin milujících vápenaté prostředí.

Sportoviště

Už od roku 1888 zde funguje spolek Sokol, který od roku 1932 využívá zdejší Sokolovnu. I dnes zde sokolský spolek existuje a sportuje se zde. Fungují zde oddíly kopané, softballu, nohejbalu, atletiky, volejbalu, kuželek. Dále v Radotíně funguje vodácký a turistický oddíl, oba jsou mimo Sokol. Také se zde hraje basketbal a tenis. Byl zde v roce 2012 vybudován skatepark pro jízdu na skateboardu, inline bruslích a BMX kole. V ulici U Starého stadionu se nachází nová víceúčelová sportovní hala, kde je možné hrát například badminton, basketbal, volejbal, florbal, je zde i lezecká stěna. U řeky Berounky v ulici K lázním najdete Koupací biotop, přírodní koupaliště otevřené v roce 2014. Stejně tak uprostřed Radotína narazíte na venkovní posilovnu s osmi přístroji. Nachází se na radotínské straně Berounky nedaleko přírodního koupaliště. Nakonec tu také nechybí přírodní bludiště. Vytvořeno je poblíž řeky Berounky, kousek od Biotopu a skládá se z 850 tújí. Přímo podél řeky Berounky také vede cyklostezka. Pokud s ní pojedete, projedete Radotín a můžete odbočit na Zbraslav.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 16, tedy budova její radnice se nalézá na ulici Václava Balého. Pokud jde o úřední hodiny, můžete využít služeb úřadu vždy v pondělí a středu od 8.00 do 12.00 hodin a odpoledne od 13.00 do 18.00 hodin. Stejně tak v pátek, ovšem už pouze dopoledne, a to od 8.00 do 12.00 hodin. Zdravotnické středisko se v Radotíně nachází na adrese v ulici Sídliště. Mateřské školy se nacházejí na Náměstí Osvoboditelů (veřejná příspěvková MŠ) a na stejném náměstí sídlí i Soukromá mateřská škola Petrklíč, dále je zde ještě MŠ Slunečnice v ulici Sídliště a MŠ Kulíšek v ulici Býšovská. Jedná se o čtyři mateřské školy, jedna z nich je soukromá. V Loučanské ulici je základní škola, další ZŠ je na Náměstí Osvoboditelů. Dále je tu Základní umělecká škola Klementa Slavického ve Zderazské ulici. Kromě toho se zde nachází také dvě střední školy, a sice Gymnázium Oty Pavla taktéž v Loučanské ulici a Střední odborné učiliště v ulici Pod Klapicí.

Nákupní možnosti

Samozřejmě, že se zde nacházejí i dostatečné nákupní možnosti. Ve Věštínské ulici najdete Penny Market, ve Vrážské ulici Billu a konečně na Náměstí Osvoboditelů provozovnu supermarketu Albert.

Doprava

V oblasti dopravní dostupnosti Radotína je velice důležité především autobusové spojení, protože linky metra ani tramvají do této okrajové části nevedou. Jedná se o linky 120, 244, 245 a 255, 309, 313, 315. První z nich, linka číslo 120 jezdí ze stanice Na Knížecí do Nádraží Radotín, dále linka 244 ze Smíchovského nádraží na Sídliště Radotín, dále linka 245, která dělá okružní cestu kolem Radotína a vrací se k nádraží, dále linka 255 ze Sídliště Stodůlky na Zbraslavské náměstí. Také tudy jezdí příměstské linky číslo 309 mezi Zličínem a Nádražím Radotín, číslo 313 mezi Nádražím Radotín a Černošicemi a číslo 315 také mezi Nádražím Radotín a Černošicemi. Čtvrť protíná železniční trať ve směru na Plzeň a Cheb. Díky tomu je vlastně nejrychlejším spojením vedoucím do centra Prahy právě vlak. Staví přímo na pražském Hlavním nádraží, které je významnou dopravní křižovatkou v centru Prahy. Silniční dopravní spojení zde tvoří například silnice s odbočkami na Lochkov a Třebotov (obec za hranicemi Prahy), jedná se o propojení Radotína s obcemi na okraji Prahy. Kromě toho je zde díky poloze této městské části možné využít dokonce i lodní dopravu. Přímo nad soutokem dvou řek, Vltavy a Berounky, se totiž nachází nákladní lodní přístav.