Novostavby Slivenec - Nové Byty Slivenec | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (71 hlasů, průměr: 4,48 z 5)
Loading...
Vyprodáno
11. 5. 2015
Novostavba Na Štěpánce prodej bytů Praha 5 - Slivenec

Na Štěpánce

K Cikánce, Slivenec, Praha 5

2015 (vyprodáno)

O projektu: Luxusní život Na Štěpánce - Originální developerský projekt Byty Mramorka - Na Štěpánce úspěšně dospěl do své 2. etapy, která bude společností Mramorka s.r.o. dokončena a kolaudována ve druhé polovině roku 2015. V malebném prostředí Prahy 5 – Slivenec v ulici U Svahu vznikne celkem 138 nových bytů v...

Čtvrť a její charakteristika

Na jihozápadním okraji města Prahy se nalézá katastrální území Slivenec. Spadá do městského obvodu Praha 5. V současnosti zde bydlí 3,2 tisíce stálých obyvatel. Rozloha činí 759 ha. Do Slivence se zahrnuje celé území Holyně. Se Slivencem a Holyní sousedí na severu Jinonice, Stodůlky, Řeporyje a Hlubočepy, na východě Velká Chuchle, na jihu Lochkov a Radotín, na západě Zadní Kopanina. Jde o starou ves vznikající kolem kostela pocházejícího z konce 13. století. V současnosti se zde staví nové domy, roku 2015 došlo k rekonstrukci zdejší návsi.

Kulturní památky

Původní raně gotickou stavbou je kostel Všech svatých. V roce 1693 k němu byla přistavěna předsíň. Později roku 1886 došlo k vestavbě kruchty a v roce 1901 k celkové opravě svatostánku. Presbytáře obsahuje gotické sedile a sanktuárium. V lodích kostela se nacházejí lomená okna vybavená kopiemi původních vitráží ze 14. století, což je u nás unikát. Protože už v dubnu roku 1253 věnoval český král Václav I. ves Slivenec řádu křižovníků s červenou hvězdou, vznikl zde také Křižovnický dvůr. Jedná se o velký zemědělský dvůr, jenž v současnosti ovšem dost chátrá a městská část chce jeho návrat řádu křižovníků. Dále je v Holyni kaple svatého Jana Křtitele. Nechala ji zde postavit roku 1861 na vlastní náklady místní patriotka paní Marie Malá jako poděkování, že do jejího povozu neudeřil blesk. V kapli býval malý oltářík, nyní je ovšem už odsvěcena. Kromě toho je ve Slivenci a Holyni několik křížů u cesty.

Zábava

Na Náměstí Pod lípou v Holyni se nachází kaple svatého Jana Křtitele, která tvoří galerii. Konají se zde výstavy fotografií, grafiky i velkoformátových obrazů. V ulici Ke Smíchovu ve Slivenci pracuje Slivenecký klub Švestka, který nabízí služby volnočasového centra. Konají se zde výtvarné i jazykové kurzy s rodilými mluvčími, výuka na hudební nástroje, divadelní, literární a taneční kurzy, dále kurzy jógy a pilates i cvičení pro nejmenší. Také ve Slivenci pracuje Klub seniorů zaměřený na různé kurzy, besedy, přednášky, výlety, cvičení i zájezdy. V ulici K Lochkovu je otevřena místní Veřejná knihovna Slivenec. Za divadlem a kinem musíte do centra města. Nejbližší kino je CineStar v Radlické ulici a Cinema City v Obchodním centru Nový Smíchov na Plzeňské ulici u stanice metra Anděl. Z divadel je potom nejblíže Švandovo divadlo ve Štefánikově ulici na Smíchově. Na Václavské náměstí, kde je v okolí mnoho divadel i kin je to ze Slivence 50 minut městskou hromadnou dopravou.

Příroda

Hned vedle Slivence na cestě do Velké Chuchle se nachází dolomitový důl Homolka. Jde o bludiště podzemních štol. Východní část Slivence potom zabírá přírodní park Radotínsko-Chuchelský háj, západ čtvrti tvoří chráněná krajinná oblast Český kras. Jsou zde skály i zajímavé rokle, zajímavá fauna i flóra, vše láká k procházkám. Slivenecký mramor je známým pojmem. Jedná se o červený vápenec, ze kterého byly pravděpodobně zhotoveny některé náhrobky 14 biskupů v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Kromě toho se ale mramor využil zřejmě i k výrobě dalších náhrobků během 14. a 15. století. Především v 16. století v době renesance pak patřil mezi velice žádané zboží. Lom zde byl až do 20. století, z toho do roku 1923 byl jeho majitelem řád křižovníků.

Sportoviště

Nezapomíná se zde ani na sportovní vyžití. V ulici U Sportoviště se nalézá Sportovní areál Slivenec, kde působí slivenecký fotbalový klub. V Rubínové působí SK Slivenec a nabízí zde možnost zahrát si stolní tenis, volejbal, nohejbal, softtenis. Tenisová hala Slivenec v ulici Ke Smíchovu nabízí pronájem tenisového kurtu, ale také bazén a saunu. Slivenecký klub Švestka se sídlem v ulici Ke Smíchovu také má svoji fitness část, kde si zájemci mohou vyzkoušet cvičení pilates, jógu, power jógu, tabatu nebo čchi kung. Dále je ve Slivenci studio zumby Zumba se Simi.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Slivenec nalezl své sídlo v ulici K Lochkovu. Úřední hodiny pro veřejnost jsou v pondělí a ve středu od 8.00 do 11.00 hodin a od 12.00 do 18.00, dále v úterý od 10.00 do 15.30 hodin, ve čtvrtek od 8.00 do 15.00 hodin a ještě v pátek od 10.00 do 13.00 hodin. Mateřská a základní škola sídlí v ulici Ke Smíchovu. Kromě toho jsou zde také dvě soukromé mateřské školy, a sice Školka Ježeček v ulici K rozvodně a Mateřinka Sluníčko-IQ školka v Granátové ulici. Jde tedy o tři mateřské školy, jednu veřejnou příspěvkovou a dvě soukromé. Praktický lékař sídlí v Hlubočepské ulici, Poliklinika Anděl s. r.o. nabízí své služby praktických a odborných lékařů v ulici Karla Engliše.

Nákupní možnosti

Velké supermarkety k nákupům se nacházejí na nedalekém Barrandově. Zde je prodejna Albert v Högerově ulici, dále Billa na Tilleho náměstí a Koloniál na Trnkově náměstí.

Doprava

Spojení s okolními čtvrtěmi a centrem Prahy zde zajišťují autobusy číslo 120, 130 a 230. Linka číslo 120 jezdí z konečné Na Knížecí k Nádraží Radotín. Další je linka číslo 130, která míří ze Zličína na Chaplinovo náměstí a konečně poslední linka číslo 230 spojuje Holyni a Filmové ateliéry. Autobusy zajíždějí k metru Na Knížecí (stanice Anděl na trase linky B). Ulice K Barrandovu patří mezi důležitou dopravní tepnu, která leží mezi Holyní a Slivencem. Napojuje se na Pražský okruh. Slivenec protíná také silnice směřující od Barrandova na Lochkov a Radotín, z ní se také přímo ve Slivenci odděluje odbočka do Velké Chuchle. Severně ze Slivence míří silnice do Holyně, severozápadním směrem se nachází další dopravní tepna do obce Ořech.