Nové byty a domy Velká Chuchle - Novostavby Velká Chuchle | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (90 hlasů, průměr: 4,80 z 5)
Loading...
30. 6. 2020
Novostavba Viladomy Hvězdárna prodej bytů Praha 5 - Velká Chuchle

Viladomy Hvězdárna

Na Hvězdárně, Velká Chuchle , Praha 5

v přípravě

O projektu: Zajímavou nabídku nového bydlení nabízí developerský projekt Viladomy Hvězdárna ve Velké Chuchli na Praze 5. Jedná se o bytový dům a exkluzivní vily. Bytový dům obsahuje celkem osm bytů s dispozicemi od 2+kk až po 4+kk a nechybí zde ani luxusní střešní penthouse disponovaný jako 8+kk s terasou. Součástí domu jsou i garážová...

10. 1. 2016
Novostavba Vily Chuchle prodej bytů Praha 5 - Velká Chuchle

Vily Chuchle

Na hvězdárně, Velká Chuchle, Praha 5

ihned

O projektu: Praha 5 ukrývá nový bytový komplex Vily Chuchle, který dostal název podle oblasti, v níž se nachází – Velká Chuchle, ulice Na hvězdárně. Developerský projekt zahrnuje vilové novostavby a pozemky připravené pro budoucí výstavbu. Hlavní myšlenkou je vytvoření nové obytné čtvrti situované v atraktivní lokalitě. Realizace...

Čtvrť a její charakteristika

Městská čtvrť Velká Chuchle se nachází na území městského obvodu Praha 5 a patří do správního obvodu Praha 16. Najdete ji v jihozápadní části města. Její katastrální výměra je tvořena rozlohou 603 ha. Žije zde 2,3 tisíce obyvatel. Zahrnuje jak území Velké Chuchle, tak i Malé Chuchle. Mezi sousedy Velké Chuchle se řadí na severu Hlubočepy, na východě Hodkovičky a Modřany, na jihu Lahovice a Radotín, na západě potom Lochkov a Slivenec. Jde o lokalitu, jejíž charakter určuje dostihové závodiště, za první republiky bývalo cílem víkendových výletů Pražanů, dosud přetrvává venkovský charakter obce s velkým podílem zeleně v okolí. Samozřejmě, že se i zde staví nové domy.

Kulturní památky

Ve Velké Chuchli najdete celou řadu zajímavých kulturních památek. Významný je bezesporu barokní kostel svatého Jana Nepomuckého. Dále se tu nachází pomník padlým na náměstí Chuchelských bojovníků, který pochází z roku 1959, poblíž hřbitova a kostela svatého Jana Nepomuckého se nachází památník z doby po roce 1945, jsou na něm uvedena jména padlých z květnového povstání v roce 1945. Na náměstí stojí zvonička pocházející z 80. let 19. století. Ve Starochuchelské ulici se nachází obraz Nanebevzetí Panny Marie nad vstupním portálem. Historicko-technická památka Chuchelská vápenka se nalézá v údolí potoka Vrutice. Zahrnuje dvě šachtové pece, které byly postaveny po roce 1880 na základě tehdy úplně nového patentu profesora Jiřího Pacolda. Zařízení dokázalo zpracovat i běžný netříděný vápenec z protějšího vápencového lomu. Vápenka vyráběla ještě po celou dobu první republiky. Na Náměstí chuchelských bojovníků se nalézají hospodářské statky s číslem 1 a 4 vybudované v době pozdního baroka. Zadní trakt obytných domů s číslem 182 a 192 ukrývá kino z první republiky, které ale skončilo svůj provoz už v roce 1977. Svědectvím doby je také dostihové závodiště, které je zde od roku 1906. Roku 1911 na něm přistál průkopník letectví Jan Kašpar, když se strojem Blériot letěl z Pardubic do Prahy. Rekonstrukce jeho letu se podařila i po stu letech, kdy ji v roce 2011 provedl pilot Petr Mára. Zeď při vstupu do areálu závodiště připomíná všechny významné momenty závodiště.

Zábava

Rodinné centrum Chuchle pořádá ve své budově na Starochuchelské ulici nejrůznější kurzy a kroužky od jazykových, pohybových, až po kreativně výtvarné a hudební. V sousedním Radotíně najdete Kulturní středisko U Koruny, které přádá koncerty, divadelní představení, cestopisné přednášky, programy pro školy a školky, různé komponované pořady. Centrum se nalézá na Náměstí Osvoboditelů. V Klubovém domě se nalézá pobočka Městské knihovny. V ulici Na Výšince v Radotíně je kino, které uvítají filmoví nadšenci, dále můžete využít služeb kina Cinema City v Obchodním centru Nový Smíchov na Plzeňské ulici na Smíchově. Ve Štefánikově ulici na Smíchově objevíte Švandovo divadlo.

Příroda

Přímo proti výše popisované historické vápence leží hned přes silnici přírodní rezervace Homolka. Jde o tvar blízkého kopce, podle něhož získala své jméno. Na straně kopce s kuželovým vrchem se nalézá ve starém lomu také naleziště trilobitů. K procházkám přímo vyzývá Chuchelský háj, velká zalesněná oblast, která leží mezi Velkou a Malou Chuchlí. Navíc v něm najdete malou zoologickou zahradu – Zookoutek s pestrou škálou všelijakých zvířat, například zde žije mýval, krkavec, sovy, rys.

Sportoviště

Ve Velké Chuchli od roku 1907 funguje Sokol, který nabízí sportovní vyžití pro děti i dospělé. Sokolovna se nachází na Starochuchelské ulici. V ulici K Vápence najdete tělocvičnu obnovené prvorepublikové Dělnické tělocvičné jednoty Velká Chuchle. Využívá se hlavně k atletickým soustředěním a také pro tréninky mladých fotbalistů. Sportovní klub Čechoslovan Velká Chuchle má své hřiště u Vltavy. Ovšem dominantním sportovištěm je zde samozřejmě dostihové závodiště. Dostihy se tu běhají už více než 100 let, poprvé se konaly v září 1906.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Praha-Velká Chuchle se nalézá v ulici U Skály. Dále zde V ulici Na Cihelně sídlí mateřská škola. Základní škola Charlotty Masarykové stojí také na Starochuchelské ulici. Najdete zde tedy jednu mateřskou a jednu základní školu a také jednu střední školu – jde o Střední školu dostihového sportu a jezdectví, která je v ulici U závodiště. Je tu i jedna vysoká škola, a sice pobočka České zemědělské univerzity, konkrétně Institut vzdělávání a poradenství ČZU v Praze, sídlí v ulici V Lázních. Praktický lékař pro dospělé ordinuje v ulici U Skály, pro děti v ulici U Křižovatky.

Nákupní možnosti

Přímo ve Velké Chuchli nejsou velké supermarkety, pouze malé potraviny. Přes řeku je supermarket Albert v Modřanech na Obchodním náměstí. Dále se supermarket Albert nachází i na nedalekém Barrandově v Högerově ulici. Strakonickou ulicí se potom dostanete k dobře dostupnému Obchodnímu centru Nový Smíchov, kde se dají nakupovat nejenom potraviny, ale i další zboží.

Doprava

Spojení s centrem města i okolními čtvrtěmi zajišťují pro Velkou Chuchli autobusy. Jedná se o linky číslo 129,172, 241, 244, 314 a 318. Linka číslo 129 propojuje Smíchovské nádraží a Baně. Další z linek s číslem 172 míří ze Smíchovského nádraží a končí v chuchelské lokalitě Na Hvězdárně. Linka číslo 241 jezdí z konečné na Smíchovském nádraží do Lipenců. Velkou Chuchli protíná i linka číslo 244, která ze Smíchovského nádraží zajíždí až na Sídliště Radotín. Ze Smíchovského nádraží do Nové vsi pod Pleší jezdí pro změnu linka číslo 314 a potom linka číslo 318 propojuje Smíchovské nádraží a Řitku. Hlavní dopravní spojnici pro automobily představuje Strakonická silnice, kterou můžete vyjet ven z Prahy nebo ve druhém směru zamířit do centra. Kromě toho Velkou Chuchlé vede i železniční trať. Nachází se zde železniční zastávka Praha-Velká Chuchle na trati Praha-Beroun.