Novostavby Vinoř - Nové Byty a Domy Vinoř | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (83 hlasů, průměr: 4,70 z 5)
Loading...
v přípravě
29. 12. 2015
Novostavba Zámecký Dvůr prodej bytů Praha 9 - Vinoř

Zámecký Dvůr

V areálu zámeckého dvora, Vinoř, Praha 9

projekt v přípravě

O projektu: Developerská společnost Sekyra Group připravuje nový rezidenční projekt, který nese název Zámecký dvůr. Projekt se nachází v objektu Vinořského zámku na Praze 9–Vinoři. Zámek dnes není volně přístupný veřejnosti a část objektu využívá armáda. V místě nevyužívaného zámeckého dvora, který se nachází v těsné...

Vyprodáno
25. 6. 2015
Novostavba Rodinné domy Vinoř prodej bytů Praha 9 - Vinoř

Rodinné domy Vinoř

V Žabokřiku, Vinoř, Praha 9

2016 (vyprodáno)

O projektu: Náročnější klienty zcela určitě uspokojí developerský projekt Rodinné domy Vinoř. V katastrálním území Prahy 9 ve Vinoři v ulici V Žabokřiku se staví celkem 33 nových domů, jde o rodinné a řadové rodinné domy. Dvoupodlažní nepodsklepené novostavby mají ve svém okolí dostatek zeleně. Vyznačují se plochou střechou....

Vyprodáno
17. 6. 2015
Novostavba Bydlení Vinoř prodej bytů Praha 9 - Vinoř

Bydlení Vinoř

Lohenická, Vinoř, Praha 9

2013 - 2016 (vyprodáno)

O projektu: V Praze 9 - Vinoř byl v červnu roku 2013 dokončen developerský projekt Bydlení Vinoř. Jde o druhou etapu úspěšného projektu developerské společnosti UNISTAV a.s. První etapa byla realizována na přelomu let 2012 a 2013. Celý projektu zahrnuje 6 luxusních rodinných domů, dále 22 řadových domů a také 21 pozemků, které jsou určeny k...

Čtvrť a její charakteristika

Na severovýchodě Prahy se nalézá katastrální území Vinoř. Tvoří okrajovou část Prahy, spadá do městské části Praha 9, bezprostředně za ní už se nacházejí hranice hlavního města. Tato městská čtvrť sousedí na severu s pražskou čtvrtí Miškovice, na západě se čtvrtěmi Čakovice a Kbely, na jihu potom se Satalicemi. Pod Vinoř patří rovněž obec Ctěnice. Na východě jsou už mimopražské Radonice, Jenštejn, Podolanka a Přezletice. Vinoř se rozkládá na celkové ploše 599 ha, žije zde 4,1 tisíce obyvatel. Charakterem jde o vesnici, která se rozkládá kolem Mladoboleslavské ulice mířící k Brandýsu nad Labem.

Kulturní památky

Velmi staré historické sídlo, tak bychom mohli popsat Vinoř, o které jsou zmínky už v roce 1088. Do současnosti se zde dochoval barokní kostel Povýšené svatého kříže, který byl postavený v letech 1727–1728 významným stavitelem Františkem Maxmiliánem Kaňkou na místě někdejší románské stavby. Navíc před kostelem je i hodnotné sousoší pocházející od barokního sochaře Ignáce Františka Platzera. Kromě těchto dvou významných dochovaných objektů je tu i Vinořský zámek, který je také dílem architekta Františka Maxmiliána Kaňky. Nyní tento zámek je majetkem Ministerstva vnitra. Na další malý zámek narazíte ve Ctěnicích, jež jsou součástí této čtvrti. Jádro zámku tvoří středověká tvrz pocházející už z 2. poloviny 14. století a je jedním z mála takto dochovaných objektů. V centru samotné Vinoře a cestou do Kbel se nacházejí čtyři výklenkové kapličky na poutní cestě z Prahy do Staré Boleslavi. Postaveny byly v letech 1674–1690. Další pátá kaplička se nalézá u Cukrovarského rybníka. Kdysi ve východní části čtvrti stával také starý cukrovar, jenž byl ovšem roku 2009 zbourán. Jižně od obce se nalézá také tzv. Bažantnice, archeologická lokalita hradiště z 10. 11. století, a pravěké hradiště V obůrkách, v tomto případě jde o pravěké výšinné sídliště.

Zábava

Za zábavou i poučením můžete zavítat do Vinořského kulturního a vzdělávacího centra Vincent, kde se pořádá celá řada kurzů od jazykových po literární, sportovní, taneční a hudební. Kromě toho je zde i herna a mateřské centrum. Dále se v prostorách nachází také místní vinořská knihovna. Kulturní a vzdělávací centrum Vincent sídlí na Opočínské ulici. Na Vinořském náměstí se nachází společenský klub Hoffmanův dvůr. ZŠ Sportovní na Mladoboleslavské ulici představuje lázně a fitness centrum. Také na Mladoboleslavské ulici nabízí své služby Relaxační centrum MKM.

Příroda

Na jihu Vinoře najdete Vinořský park. Jde o přírodní rezervaci spadající do zámeckého parku vybudovaného v první polovině 18. století. Patří sem rovněž přilehlá obora. Na území Vinoře narazíte také na dvě naučné stezky, a sice Vinoř-Jenštejn a Vinořský park-Satalická bažantnice. Cukrovarský rybník byl zbudován na loukách u Vinořského potoka koncem 19. století, kdy sloužil hlavně nedalekému cukrovaru k mytí řepy. V roce 2012 došlo k jeho revitalizaci.

Sportoviště

Sportovní využití najdete v Tělocvičné jednotě Sokol Vinoř na Klenovské ulici, v rámci Sokola zde funguje například fotbalový oddíl, dále nohejbalový oddíl, badmintonová akademie, pohybové studio Majky Šulové na Vinořském náměstí zaměřené na posilování a bodystyling. K dispozici je hřiště Sokola na Bohdanečské ulici, Sokolovna na Klenovské ulici má i tenisové kurty a vedle volejbalové hřiště. U základní školy v Prachovické ulici se rovněž nachází hřiště. Ve Ctěnickém areálu je venkovní parkur s konírnami. Dále se u fotbalového hřiště Sokola nalézá cvičná louka driving-range na golf.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Praha – Vinoř se nachází na Bohdanečské ulici. Úřední hodiny jsou od pondělí do středy od 7.00 do 11.30 a od 13.00 do 17.00, ve čtvrtek potom od 7.00 do 11.30 a od 13.00 do 19.00 a v pátek od 7.00 do 12.00. Mateřské školy se nachází v Mikulovické a Prachovické ulici, jedná se o dvě školy. Základní školy jsou také dvě a najdete je rovněž v Prachovické a Mikulovické ulici. Střední ani vysoké školy se zde nenacházejí. Ordinace praktického lékaře se nalézá na Mladoboleslavské ulici.

Nákupní možnosti

Z nákupních možností můžete využít otevřeného supermarketu Norma na Mladoboleslavské ulici. Blízko je také hypermarket Tesco Letňany nacházející se ve Veselské ulici u stanice metra Letňany. Zdejší obchodní centrum Letňany nabízí rovněž služby dalších obchodů.

Doprava

Hlavní silnicí je ve Vinoři ta s označením II/610. V podstatě tato komunikace celou čtvrť rozděluje a tvoří její hlavní spojnici s centrem Prahy. Nejdůležitější městskou linkou je zde autobus číslo 185, ten spojuje katastrální území Vinoře (konečná u Vinořského hřbitova s konečnou stanicí linky C Letňany, přičemž některé ze spojů jezdí až ke stanici metra Palmovka. Jinak sem městskou dopravu zajišťují příměstské linky číslo 302, 375, 376, 378 a 396. Linka číslo 302 jezdí z Palmovky do Přezletic, linka číslo 375 z Českomoravské do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi, linka číslo 376 z Letňan do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi, linka číslo 378 z Letňan do Jenštejna a linka číslo 396 z Hloubětínské do Přezletic.