Spotřebiče pro novou kuchyň: Které a jak vybrat?

3 března, 2022
0 komentářů

Rekonstruujete kuchyň, nebo dokonce budujete kuchyň úplně novou? Pak se neobejdete bez některých spotřebičů, které ke kuchyni neodmyslitelně patří. Základem budou ty velké, které jsou dnes nutností, ale stejně tak byste neměli zapomínat na některé menší, které jsou v každodenním fungování velkými pomocníky.

Lednice

Uchovávání potravin si dnes už nedokážeme představit bez lednice a mrazáku, ve kterých uchováme i jinak rychle kazivé potraviny dlouhou dobu. Volit můžeme buď spotřebič kombinovaný, což je nejběžnější možnost, nebo i samostatnou chladničku a mrazák. Při výběru lednice a mrazáku je potřeba dobře zvážit velikost a případně uspořádání chladničky i mrazničky, výkon, energetickou třídu, ale třeba i hlučnost. V rámci pokročilejších funkcí můžete sáhnout třeba po chladničce s výrobníkem ledu a dávkovačem vody, chladničce s antibakteriální úpravou, SMART funkcí nebo NoFrost systémem.

Sporák a trouba

Nutným vybavením pro vaření a pečení je sporák s troubou, které opět můžete koupit jak dohromady, tak zvlášť. Volit můžete mezi modely elektrickými, plynovými či kombinovanými, vestavnými i samostatně stojícími. K vaření pak u elektrických sporáků slouží buď litinová, indukční či sklokeramická deska. Mimo to se sporáky liší například v počtu varných plotýnek, výkonu nebo pokročilých funkcích, jako je například okamžité nahřátí nebo pojistka hořáků.

Digestoř

Nad sporákem je nutno počítat s digestoří, při jejímž výběru je důležité sledovat hlavně výkon a energetickou náročnost, typ a kvalitu filtrů.

Mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba je další poměrně základní součástí kuchyní a můžete ji sehnat jak vestavěnou, tak i samostatně stojící. Jednotlivé modely se pak liší zejména ve výkonu, ve vybavení zabudovaným grilem, případně ve velikosti.

Myčka

Velkým pomocníkem při umývání nádobí je myčka, která je dnes stále častěji běžnou součástí kuchyní. Myčky se liší v rozměru i objemu, množství nastavitelných mycích programů, stejně jako ve spotřebě vody a elektřiny. Pozor si dejte ale i na hlučnost, která by vás případně mohla nepříjemně obtěžovat. Souhrn všech důležitých parametrů najdete například v tomto testu nejlepších myček.

Může Vás zajímat:  Komentáře odborníků k aktuální situaci na realitním trhu

Varná konvice i kávovar

Pokud patříte mezi milovníky čaje a nejste nároční milovníci kávy, pak si vystačíte nejspíš jen s varnou konvicí. Varné konvice obyčejné ohřívají vodu do bodu varu, ty lepší vám pak nabízejí i variabilní teploty jak pro čaj, tak i pro kávu. Přesto opravdoví milovníci kávy se jistě neobejdou bez pořádného kávovaru, který vám nejen připraví lahodnou čerstvou kávu, ale u kompaktnějších zařízení zajistí i mletí kávy nebo přípravu šlehaného mléka pro cappuccino.

Zanechat komentář