V blízké budoucnosti se bude stavět na dejvickém Vítězném náměstí

21 listopadu, 2021
0 komentářů

vizualizace projektu Victoria Palace - Penta Real Estate

Vysoká škola chemicko – technologické (VŠCHT) prodala svoje pozemky v západní části Vítězného náměstí v Praze konsorciu tří developerských firem: Penta, Sekyra a Kaprain. Na svůj další rozvoj tak VŠCHT získala více než miliardu korun, kterou chce použít na výstavbu moderní univerzitní budovy a laboratoří a zlepšit tak podmínky studentů i akademiků.

Novou tvář dá Vítěznému náměstí business centrum i bytová výstavba

V tiskové zprávě společnost Penta zveřejnila, že Konsorcium developerů má nyní k dispozici přes 20 tisíc metrů čtverečních převážně zastavitelné plochy mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů. Plánuje zde postavit především kanceláře a obchody, které doplní rezidenční výstavba.

Do roka by měla být na nový projekt v tzv. čtvrtém kvadrantu Vítězného náměstí vypsána mezinárodní soutěž a jeho dokončení se předpokládá v roce 2028.

Se změnou koncepce Vítězného náměstí se počítalo již v minulosti

Urbanistický koncept pro tuto část náměstí navrhl již ve dvacátých letech minulého století architekt Antonín Engel. Zástavba tohoto prostoru je také dlouhodobě zahrnuta v územním plánu Prahy.

V roce 2018 vyhlásil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy architektonickou soutěž na urbanistické a dopravní řešení Vítězného náměstí. Vítězný návrh respektuje původní myšlenku architekta Antonína Engela.

Penta v lokalitě již realizuje prémiový rezidenční projekt

V sousedství Vítězného náměstí právě začala Penta Real Estate s výstavbou luxusního bydlení Victoria Palace. Dokončení výstavby je plánováno na rok 2023. V devítipatrové budově bude k dispozici téměř 100 nadstandardních bytů.

Podle ředitele pro rezidenční výstavbu skupiny Penta Davida Musila je projekt Victoria Palace opravdu výjimečný a srovnává ho s londýnským Trafalgar Square. Tomu odpovídá i cena bytů.

Praha získá více prostoru pro pěší

Vítězné náměstí čekají v následujících letech velké změny. V loňském roce schválili zastupitelé Prahy 6 koncept studia Pavel Hnilička Architekti, který navrhuje uvolnit střed náměstí, který dnes slouží jako dopravní tepna. Vznikne tak pěší zóna, která bude využívána k pořádání různorodých akcí. Do přestavby bude třeba investovat přibližně 500 milionů korun.

Může Vás zajímat:  Trápí vás každodenní dopravní zácpy v hlavním městě? Situace v Praze není až tak špatná

zdroj: e15.cz, stavebni-forum.cz

Zanechat komentář