V Košířích vyrostou nové luxusní byty

14 ledna, 2019
0 komentářů

Po letech soudních sporů vyrostou v pražských Košířích konečně nové luxusní byty Jejich dokončení se plánuje na rok 2020. Pozemek pro plánovaný projekt včetně stavebního povolení vlastnila rakouská realitní společnost Premium Immobilien, která ho nedávno prodala české firmě Ideastav. Ta se již na podzim loňského roku pustila do práce.

Pozemek po známém cestovateli

V místě (ul. Jinonická), kde nyní vzniká nový developerský projekt Rezidence Božínka, přitom až do roku 2005 stála vila stejného jména, kde kdysi bydlel známý český cestovatel Alberto Vojtěch Frič. Jeho dům, který společně s velkými skleníky vznikl na začátku 20. století v místě někdejší staré usedlosti, ale od roku 1944 po smrti cestovatele chátral, a tak musel k zemi. Do výstavby nových bytů v tomto prostoru se nyní pustil již nový majitel pozemku, společnost Ideastav. „Stavět jsme začali již v říjnu. Dokončení projektu plánujeme na červen 2020, ale věříme, že se to podaří ještě dříve,“ nechává se slyšet majitel tohoto projektu Daniel Holý. K ceně akvizice se ale nevyjádřil.

Výstavbu zdržely boje o podobu projektu

Přitom stavba byla připravována více než deset let již předchozím majitelem. Všechno se ale zdrželo kvůli dlouhým soudním sporům. Místní občanská sdružení a místní obyvatelé totiž s majitelem stavebního pozemku dlouho bojovali o to, jak bude projekt vypadat a o stavební povolení. K jeho schválení proto došlo teprve v roce 2018. Přitom Praha 5, na jejímž území se Košíře nacházejí, je oblíbenou lokalitou a těší se velkému zájmu jak ze strany developerů o nové akvizice, tak i zájemců, kteří hledají v hlavním městě nové bydlení. V říjnu 2018 se zde objevilo na prodej 144 nových bytů.

Luxusní apartmány v dobrém sousedství

V rámci projektu Božínka společnost Ideastav vybuduje 28 nových apartmánů na základě návrhu architekta Stanislava Picka. Vzhledem k tomu, že se u apartmánů bude cena pohybovat kolem 100 000 Kč za metr čtvereční, je zřejmé, že půjde o luxusní byty, jejichž celková prodejní cena bude činit cca 240 milionů Kč. Noví majitelé apartmánů budou mít dobré sousedy. Budou bydlet na dobré adrese, jelikož v okolí se nachází několik vyslanectví včetně například indonéského.

Může Vás zajímat:  Praha 8 - Pět novostaveb v Libni má vadnou statiku, lidé musí do hotelu

Více info o Rezidenci Božínka >

Zanechat komentář