V Praze stále roste počet nových bytů ke koupi

10 září, 2022
0 komentářů

Množství nových volných bytů k prodeji v Praze meziročně vzrostlo. Důvodem je jednak zvýšená developerská výstavba a jednak pokles počtu žadatelů o hypotéku, kterou si aktuálně mnozí spotřebitelé nemohou dovolit. V nabídce je tak aktuálně přes 4 tisíce bytů, jejichž průměrná cena je 152 051 korun za metr čtvereční.

Nejdražší byty jsou aktuálně k dispozici na Praze 2, kde je průměrná cena nových bytů 207 465 korun za metr čtvereční. Poptávka je zde ale s ohledem na atraktivnost lokality stále velká – meziročně nabídka klesla o polovinu, a to i přesto, že cena naopak vzrostla o 33 procent. Nejlevnější jsou naopak okrajové části Prahy, jako je Zbraslav, Lochkov, Lipence či Radotín, kde je průměrná cena bytů 116 150 korun za metr čtvereční.

Meziročně celkově prodeje nových bytů v Praze poklesly o více než polovinu, oproti dlouhodobému průměru je pak pokles zhruba třetinový. Zájemce o koupi tak může těšit aktuální širší nabídka.

„Zájem o nové bydlení v Praze je stále velký a i když se nabídka ve druhém letošním čtvrtletí navýšila, pohybuje se stále zhruba 50 % pod stavem, který by uspokojil dlouhodobé tržní potřeby a mohl částečně stabilizovat trh s novými byty. Aktuální ochlazení poptávky je způsobené zejména nedostupností hypoték a řada klientů, kteří chtějí nové bydlení financovat hypotékou, je nyní nucena nákup nového bydlení odložit,“ vysvětluje Petra Vildomcová, tisková mluvčí společnosti Skanska.

Zdroj: seznamzpravy.cz

 

 

Může Vás zajímat:  Ceny nových bytů v Praze budou v roce 2021 stagnovat

Zanechat komentář