Více než polovina českých nemovitostí je nedostatečně pojištěna

24 července, 2022
0 komentářů

Nedostatečné pojištění se podle odborníků týká víc než poloviny nemovitostí v Česku. Jen málokdo totiž výši pojistky domu či bytu pravidelně aktualizuje. Vzhledem k aktuální výši inflace pak výše pojistné ochrany již nedosahuje potřebných hodnot a patnáct procent aktuálních smluv v Česku dokonce pojišťuje nemovitost pouze na polovinu její hodnoty. Při sjednávání jsou přitom Češi naopak svědomití a více než 80 procent pojistníků volí ochranu proti všem druhům hrozeb.

Aktualizaci pojistné smlouvy je v průměru vhodné provádět každé tři roky, v současné turbulentní době s mimořádně vysokou inflací ale není na škodu zvážit i aktualizaci roční. Aktualizaci smlouvy řada Čechů nedělá, a tak je každá šestá nemovitost v Česku dnes již pojištěna na příliš nízkou částku.

Pojištění by mělo být pravidelně navyšováno o inflaci, případně kdykoliv navýšeno o tolik, o kolik se změní hodnota nemovitosti či její parametry – například přístavbou či rekonstrukcí. Totéž pak platí pro změny pojistky vybavení domu.

Zdroj: e15.cz

Může Vás zajímat:  Většina nemovitostí je rozprodaná ještě před jejich dokončením

Zanechat komentář