Vyroste na Chodově REZIDENCE NODOM?

11 července, 2017
0 komentářů

Developerská firma Nodom chystá výstavbu nového bytového komplexu REZIDENCE NODOM na pražském Jižním městě. Pro tento plánovaný projekt nechala vypracovat studii, která má posoudit vliv této stavby na životní prostředí (proces EIA). REZIDENCE NODOM, kterou budou tvořit celkem čtyři domy, má stát na pomezí ulic Milínská a Klapálkova na Chodově-Praha 4.

Dohromady vznikne 189 bytových jednotek, 13 nebytových prostor a 211 parkovacích míst v podzemních garážích. Podle dokumentace by měl každý dům mít 13 podlaží. U prvního domu se navíc počítá s jedním podzemním podlažím, další dva budou mít tři podzemní podlaží a ten poslední jen dvě. Projekt REZIDENCE NODOM počítá i s obnovou dětského hřiště, které je v současné době ve velmi špatném stavu. Výstavba všech čtyř domů by měla být rozdělena na tři etapy v rozmezí čtyř až pěti let. Doposud nebyl stanoven termín, kdy bude stavba zahájena.

S výstavbou tohoto bytového komplexu REZIDENCE NODOM nesouhlasí místní obyvatelé, jež žijí v okolních domech a po mnoho let se snaží této stavbě zabránit. Proti projektu se postavila občanská sdružení Chodov a Zelené Roztyly. Na odmítnutí narazil projekt i u městské části Praha 11 a dokonce i Magistrát Hlavního města Prahy byl v minulosti proti. Nic však zatím není jasně rozhodnuto, protože účastníků řízení je mnoho a obec rozhodně nemá rozhodující slovo.

zdroj
EIA - Důvody ukončení záměru 14.06.2017
Záměr výstavby obytného souboru

Může Vás zajímat:  Fotografie z výstavby V Tower (6.7.2017)

Zanechat komentář