Zájem o nemovitosti nepolevuje, prodává se nejvíce bytů za několik posledních let

27 března, 2021
0 komentářů

Realitní trh dosahuje navzdory nepříznivé ekonomické situaci skvělých výsledků. Zájem o nové byty v developerských projektech podporují hlavně nízké úrokové míry hypoték. Dalším důvodem je zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, které kupujícím ušetří řádově stovky tisíc korun.

I na začátku letošního roku byl o nemovitosti velký zájem

V posledním čtvrtletí loňského roku dosáhl objem prodaných bytů rekordních hodnot. Zájem o nemovitosti nepolevuje ani v tomto roce.

V lednu prodala společnost Central Group, která je největším developerem v segmentu rezidenčních nemovitostí v Česku, 77 bytů. Tímto se letošní leden stal nejsilnějším prvním měsícem v roce za uplynulých 10 let.

Také většině ostatních developerů se podařilo prodat během ledna vyšší počet bytů než v předchozích letech. Důkazem toho jsou společností Trigema a Skanska Reality, které zaznamenali nárůst prodejů o přibližně 50 %.

Nízké sazby hypoték podporují investice do nemovitostí

Za nebývale vysokým zájem o byty stály, stejně jako v loňském roce, nízké úrokové míry hypoték. Podle údajů Hypoindexu společnosti Fincentrum poskytly v lednu banky úvěry za 24,94 miliardy korun. Je však nutno podotknout, že významnou část tohoto objemu tvoří refinancování dříve uzavřených hypoték. Tento trend se stal populárním právě díky nízkým úrokovým mírám hypotečních úvěrů.

zdroj: seznamzpravy.cz

Může Vás zajímat:  Rekreační nemovitosti se nebývale zhodnocují. Ceny vzrostly v porovnání s loňským rokem o třetinu

Zanechat komentář