Zhodnocení prvního pololetí roku 2021 na realitním trhu

4 září, 2021
0 komentářů

V prvním pololetí se společnosti UBM Development Czechia dařilo ve všech segmentech realitního trhu

Společnost zakončila prvních šest měsíců letošního roku s výbornými výsledky jak v oblasti rezidenční výstavby, tak i v segmentu hotelů a kanceláří. Do budoucna se společnosti plánuje věnovat hlavně rozvoji bydlení v Praze.

Hotel Andaz Prague je největší investicí firmy UMB v Česku

I přes dočasné omezení cestovního ruchu v důsledku pandemie pokračuje podle plánu výstavba pětihvězdičkového luxusního hotelu Andaz Prague, který bude prvním hotelem řetězce Hyatt v České republice a po Londýně, Vídni, Amsterdamu a Mnichově pátým hotelem této renomované značky v Evropě.  Andaz Prague vzniká v Praze na Senovážném náměstí přestavbou budovy Cukrovarnického paláce. Se slavnostním otevřením hotelu se počítá v prvním čtvrtletí roku 2022.

Kolaudace kancelářské budovy Astrid Offices v Praze Holešovicích

Letos v dubnu UBM dokončila a zkolaudovala administrativní budovu, která vznikla na pozemku bývalé továrny na kosmetiku Astrid. Je zde k dispozici 4 300 m2 kancelářských a komerčních prostor, které se již podařilo pronajmout. Do budovy se stěhuje i česká pobočka UBM Development.

Rezidenční projekty Arcus City a Neugraf

Společnost UBM dokončila v Praze 5 - Stodůlkách první etapu výstavby bytového projektu Arcus City. S dokončením projektu se počítá v roce 2023 a k dispozici bude celkem 100 nových bytů. V prvním pololetí letošního roku se UBM podařilo prodat již 60 % jednotek a prodej dalších 25 % je v jednání.

Projekt Neugraf na pražském Smíchově realizuje UBM v joint venture s developerem Crestyl. Rezidenční komplex je zkolaudován a přes polovinu bytů se již podařilo prodat.

V budoucnu se UBM chce věnovat především rezidenční výstavbě v Praze

Podle Josefa Wiedermanna, jednatele UBM Development Czechia, se firma díky pokračující vysoké poptávce po bydlení zaměří na segment bytové výstavby v Praze. Také realizaci kancelářských budov považuje firma i nadále za zajímavou.

Může Vás zajímat:  V roce 2020 poskytly banky a stavební spořitelny rekordní objem hypoték

UBM Development se zaměřuje na výstavbu ekologicky úsporných rezidenčních a administrativních projektů v evropských hlavních městech. Společnost má za sebou 150letou historii a zabývá se kompletní realizací projektů od plánování přes realizaci až po marketing.  Akcie UBM jsou kótovány na vídeňské burze cenných papírů, a to v segmentu s vysokými požadavky na transparentnost (Prime Market of the Vienna Stock Exchange).

zdroj: crestcom.cz

Zanechat komentář