Žižkovský dům Radost je o krok blíže proměně na byty

28 července, 2022
0 komentářů

Dům odborových svazů neboli Dům Radost, památkově chráněná pražská funkcionalistická budova z poloviny 30. let, je o krok blíže k proměně na šest stovek nájemních bytů. Ministerstvo kultury totiž zastavilo přezkumné řízení, které zahájilo z podnětu Národního památkového ústavu. Stavba by se tak již brzy mohla dočkat rekonstrukce s přeměnou na byty.

Dům odborových svazů na pražském Žižkově původně sloužil jako sídlo Všeobecného penzijního ústavu. V roce 2018 nemovitost koupila společnost Marlo Development spolu se skupinou Siko, kteří se rozhodli budovu přestavět na nájemní byty. Celkem zde má po investici 1,5 miliardy korun vzniknout až 650 nájemních jednotek.

Plán rekonstrukce se nelíbí Národnímu památkovému ústavu, podle kterého kulturní památka ztratí svůj ráz a siluetu, když dojde k plánovaným novým vestavbám v místech současných uzavřených dvorků, kde půdorys objektu tvoří kříž. Investor si ale za změnami stojí a Ministerstvo kultury se proti nim také nevyslovilo. Povolovací řízení je tedy znovu v běhu.

→ Více informací o projektu

Zdroj: seznamzpravy.cz

Může Vás zajímat:  Za byt v Praze blízko stanice metra si budete muset připlatit

Zanechat komentář