24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

17.11.2022

Chlumova 3: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.11.2022

Složitá úloha developerů je v dnešní době ještě náročnější → článek

Více aktualit

Developerský projekt LIHOVAR Smíchov

Doporučené Předprodej
Nádražní, Smíchov, Praha 5

Detaily

 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Smíchov
 • Byty k nastěhování od:
  2023
 • Počet bytů celkem:
  500

O projektu

Projekt Lihovar Smíchov zahrnuje rezidenční komplex s více než 500 byty o dispozici od 1+kk po velkorysé 5+kk se střešní terasou i vířivkou. V podzemních garážích vznikne 642 parkovacích míst a kromě toho nebudou v komplexu chybět ani obchody, restaurace či galerie.

Vznikne na místě původního Lihovaru Fischl a synové, který patřil mezi sedm největších pražských lihovarů. Architektonické zpracování připomene slavnou historii toho provozu a zároveň originálně naváže na industriálního ducha jižního cípu Prahy. Vkusně kombinuje původní architekturu s cihlovými fasádami z 19. století a styl industriální, včetně moderních materiálů a detailů. Poutavým prvkem bytových domů jsou proto například i zelené střechy.

Areál Lihovar nebude „pouhým“ obytným prostorem, ale doplní a obohatí urbanistický kontext Smíchova. Součástí je i realizace venkovních ploch, které jsou koncipovány jako místo pro setkávání a kulturní život a zároveň plocha plná zeleně a přírody.

Lokalita

Projekt Lihovar Smíchov najdeme na 4500 metrů čtverečních rozlehlé ploše původního areálu lihovaru, mezi ulicemi Nádražní a Strakonická na pražském Smíchově. V lokalitě je plná občanská vybavenost a skvělá dostupnost autem i MHD napříč celou Prahou. Zároveň je v těsné blízkosti i řeka Vltava, která vybízí k relaxaci, procházkám i projížďkám na kole. Malebná zákoutí se zelení pak nabízí nedaleký park Santoška, Sady na Skalce, Mrázovka, či na druhé straně řeky Vltavy okolí Vyšehradu.

Lokalita

Nádražní, Smíchov, Praha 5

Co si o projektu “LIHOVAR Smíchov” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Všechny doporučené developerské projekty